Всесвітній день боротьби з гепатитом

Всесвітній день боротьби з гепатитом

 

 

Щорічно 28 липня під багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою для його установи став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Віруси гепатиту вважаються одним з основних факторів ризику для здоров’я людства. За даними ВООЗ, гепатит вразив близько 2 мільярдів чоловік в світі, тобто кожного третього жителя планети. У деяких країнах вірусним гепатитом А перехворіла велика частина населення, а десята частина жителів є носіями вірусів гепатиту В і С.

 

Гепатитом називають запалення тканини печінки. Існує п’ять основних вірусів гепатиту, що визначаються як типи A, B, C, D і E. Залежно від типу гепатиту люди можуть заразитися або від інфікованих рідин організму, або від заражених харчових продуктів і води.

 

Виділяють вірусний гепатит – його викликає вірус, здатний розмножуватися в клітинах печінки. Гепатити, викликані різними вірусами, передаються по-різному, проте всі вони можуть викликати гостре і хронічне запалення печінки, яке часом призводить до цирозу і раку. Гепатит Е може викликати смерть у 20% вагітних жінок.

 

Захиститися від гепатиту можна двома способами. По-перше, можна намагатися уникнути зараження: дотримуватися гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватися обережності при переливанні крові і статевих контактах (це допоможе запобігти від вірусів В і С). По-друге, можна зробити щеплення – за допомогою противірусних препаратів можна виліковувати більше 95% людей з інфекцією гепатиту С. Як правило, вакцина надійно захищає людину від зараження вірусами А і В.

 

Обидва ці способи захисту виявляються в центрі уваги у Всесвітній день боротьби з гепатитом, який щороку, до того ж, присвячений певній темі. Людям розповідають про важливість превентивних заходів, забезпечують інформаційними матеріалами, застерігають від ризикованої поведінки.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.